ADWOKAT kRAKóW

Cechy dobrego prawnika

Kiedy stajemy przed sytuacją, w której konieczna jest pomoc prawnika, wtedy trzeba dogłębnie przemyśleć jego wybór. Jako, że teraz konkurencja wśród nich jest bardzo duża, dlatego też trzeba uzyskać czytaj więcej »

wycena dzieł sztuki

Ile warte są dzieła sztuki?

Wyceniając dzieła sztuki trzeba mieć niesamowitą wiedzę. To nie jest maszyna czy samochód, ale coś, co trzeba dokładnie sprawdzić. Trzeba się, zatem orientować w tym temacie i to na bardzo wysokim poz czytaj więcej »

rozdzielnice licznikowe

Gdzie kupić rozdzielnice ?

Wiele osób w dzisiejszych czasach musi przy budowie domu pomyśleć o założeniu prądu. Aby wszystko poszło zgodnie z planem musimy założyć odpowiednią skrzynkę którą jest nic innego jak rozdzielnice lic czytaj więcej »

cylinder do wtryskarki

Wtryskarka

Wtryskarka zbudowana jest z wielu elementów, które mają swoje funkcje. Jeśli któryś z nich ulegnie awarii to niestety, ale urządzenie albo zacznie źle wykonywać swoją pracę albo stanie całkowicie. Wys czytaj więcej »

środki czystości

Do łazienki

Łazienka powinna być bardzo sterylna, ale jeśli wybierzemy niewłaściwe środki to niestety, ale taka nie będzie. Wybierając środki czystości do łazienki zwracajmy uwagę na to, jaki mają skład. Większoś czytaj więcej »

rozdzielnie

Zastosowanie rack 19

Jeśli mamy serwerownie to na pewno zdajemy sobie sprawę, że trzeba mieć do tego odpowiednie obudowy rozdzielnie (http://zib24.pl/71-rozdzielnie). To właśnie jest określenie nie tylko na same obudowy, czytaj więcej »

drugie śniadanie

Drugie śniadanie ucznia

Każde dziecko powinno mieć możliwość spożycia w szkole zdrowego śniadania. To na rodzicach spoczywa obowiązek jego przygotowania. Przygotowując drugie śniadanie dla dziecka należy pamiętać, ze powinno czytaj więcej »

Kawa zielona

Kawa zielona i jej właściwości

Bardzo często nie doceniamy rzeczy prostych. Chcąc zadbać o figurę oraz o zdrowie, łykamy niesprawdzone leki, decydujemy się na ryzykowne zabiegi i wydajemy na to naprawdę dużo pieniędzy. Są jednak sp czytaj więcej »

kurs szycia na maszynie Poznań

Szycie – znów wraca do łask

Zapewne wiele kobiet pamięta jeszcze jak ich mamy lub babcie, siadywały wieczorami przy maszynie do szycia i tworzyło przepiękne ubrania. Później na długo zapomnieliśmy o szyciu, ponieważ w sklepach p czytaj więcej »

Folie okienne

Folie okienne - funkcjonalne rozwiązanie

W szpitalach, przychodniach, gabinetach lekarskich, w biurach, halach produkcyjnych i sklepach - wszędzie tam można spotkać Folie okienne. Świetnie sprawdzają się w salach konferencyjnych, a także w p czytaj więcej »

 

Jak umiejętnie rezygnować z drogich weselnych atrakcji

Fotobudka na weseleNajwięcej można zaoszczędzić na dekoracji, ale uwaga z dekoracji nie trzeba rezygnować w ogóle, ani nie trzeba decydować się na tani wystrój z balonów czy bibułowych ozdób. Wiele rzeczy można zamówić samemu. Wynajęcie firmy to duży koszt, podczas gdy z pomocą kilku przyjaciół i niewielkich nakładów finansowych salę weselną można udekorować samemu. Wystarczą zakupy na platformie zakupowej lub giełdzie kwiatowej, a także trochę inwencji twórczej. Inspiracji można poszukać w katalogach i na stronie internetowej. Warto też poszukać restauracji, która dekoracje ma w swojej ofercie. Wiele lokali ma przygotowane zestawy dekoracji ślubnych, które bez dodatkowych opłat mogą zostać użyte. Aczkolwiek nic nie zastąpi naszej wyobraźni. Warto spróbować i wymyślić coś niebanalnego.

Jeśli chcemy zaoszczędzić trochę grosza, a nie stać nas na hotel dla gości, warto popytać rodziny, czy nie mogliby przenocować kilku osób. Z pewnością, ktoś użyczy wolnego pokoju. W ten sposób można zaoszczędzić od 50 do 100zł za nocleg dla jednej osoby.

Temat rzeka to muzyka na weselu. Weselne zespoły zawsze będą dużo droższe aniżeli DJ, dlatego jeśli chcecie zaoszczędzić od 2-3 tyś złotych, warto zastąpić kilkuosobowy zespół dobrym DJ. Ale uwaga, to musi być osoba z tak zwanym powołaniem. DJ i wodzirej w jednym.

Niestety, wszystkie atrakcje weselne kosztują. Fotobudka na wesele, stół tematyczny, księgi gości, papeteria weselna i wiele innych rzeczy. Choć wszystko to jest niezwykle popularne, nie jest jednak na weselu są koniecznością. Rezygnacja z nich to oszczędność kilku tysięcy złotych. W miejsce wyszukanych form zabawiana gości, czasem wystarczy rundka nowożeńców po sali.

Pamiętajmy, że zamawiając tort i ciasta w jednej cukierni, można łatwiej wynegocjować cenę.

dobra Fotobudka na wesele

Wybierzmy, więc tańszy tort i mniejszą ilość ciast, które po każdym weselu niepotrzebnie zostają w nadmiernej ilości. Można też całkowicie zrezygnować z ciast, na rzecz nieco większego i lepszego tortu. Jeśli na stole pojawi się deser i świeże owoce, duża ilość ciast naprawdę będzie niepotrzebna.

Choć z pewnością byłoby to dla wszystkich wygodne, transport gości z wesela do domu to bardzo duży wydatek, szczególnie, jeśli wiąże się to z wynajęciem taksówek. Dlatego można poprosić gości, aby transport zorganizowali sobie we własnym zakresie. Niemal każdy z nich na pewno ma kogoś znajomego lub osobę z rodziny, kto odwiezie ich z wesela. Jeśli nie – wydatek 20 czy 30 zł na taksówkę goście będą musieli wliczyć sobie w koszty wesela. Gwarantujemy nikt się nie obrazi. Mam nadzieję, że tych parę rad pozwoli zaoszczędzić trochę pieniążków.