ADWOKAT kRAKóW

Cechy dobrego prawnika

Kiedy stajemy przed sytuacją, w której konieczna jest pomoc prawnika, wtedy trzeba dogłębnie przemyśleć jego wybór. Jako, że teraz konkurencja wśród nich jest bardzo duża, dlatego też trzeba uzyskać czytaj więcej »

wycena dzieł sztuki

Ile warte są dzieła sztuki?

Wyceniając dzieła sztuki trzeba mieć niesamowitą wiedzę. To nie jest maszyna czy samochód, ale coś, co trzeba dokładnie sprawdzić. Trzeba się, zatem orientować w tym temacie i to na bardzo wysokim poz czytaj więcej »

rozdzielnice licznikowe

Gdzie kupić rozdzielnice ?

Wiele osób w dzisiejszych czasach musi przy budowie domu pomyśleć o założeniu prądu. Aby wszystko poszło zgodnie z planem musimy założyć odpowiednią skrzynkę którą jest nic innego jak rozdzielnice lic czytaj więcej »

cylinder do wtryskarki

Wtryskarka

Wtryskarka zbudowana jest z wielu elementów, które mają swoje funkcje. Jeśli któryś z nich ulegnie awarii to niestety, ale urządzenie albo zacznie źle wykonywać swoją pracę albo stanie całkowicie. Wys czytaj więcej »

środki czystości

Do łazienki

Łazienka powinna być bardzo sterylna, ale jeśli wybierzemy niewłaściwe środki to niestety, ale taka nie będzie. Wybierając środki czystości do łazienki zwracajmy uwagę na to, jaki mają skład. Większoś czytaj więcej »

rozdzielnie

Zastosowanie rack 19

Jeśli mamy serwerownie to na pewno zdajemy sobie sprawę, że trzeba mieć do tego odpowiednie obudowy rozdzielnie (http://zib24.pl/71-rozdzielnie). To właśnie jest określenie nie tylko na same obudowy, czytaj więcej »

drugie śniadanie

Drugie śniadanie ucznia

Każde dziecko powinno mieć możliwość spożycia w szkole zdrowego śniadania. To na rodzicach spoczywa obowiązek jego przygotowania. Przygotowując drugie śniadanie dla dziecka należy pamiętać, ze powinno czytaj więcej »

Kawa zielona

Kawa zielona i jej właściwości

Bardzo często nie doceniamy rzeczy prostych. Chcąc zadbać o figurę oraz o zdrowie, łykamy niesprawdzone leki, decydujemy się na ryzykowne zabiegi i wydajemy na to naprawdę dużo pieniędzy. Są jednak sp czytaj więcej »

kurs szycia na maszynie Poznań

Szycie – znów wraca do łask

Zapewne wiele kobiet pamięta jeszcze jak ich mamy lub babcie, siadywały wieczorami przy maszynie do szycia i tworzyło przepiękne ubrania. Później na długo zapomnieliśmy o szyciu, ponieważ w sklepach p czytaj więcej »

Folie okienne

Folie okienne - funkcjonalne rozwiązanie

W szpitalach, przychodniach, gabinetach lekarskich, w biurach, halach produkcyjnych i sklepach - wszędzie tam można spotkać Folie okienne. Świetnie sprawdzają się w salach konferencyjnych, a także w p czytaj więcej »

 

Ile warte są dzieła sztuki?

wycena dzieł sztukiWyceniając dzieła sztuki trzeba mieć niesamowitą wiedzę. To nie jest maszyna czy samochód, ale coś, co trzeba dokładnie sprawdzić. Trzeba się, zatem orientować w tym temacie i to na bardzo wysokim poziomie. Dzisiaj wycena dzieł sztuki jest możliwa nawet bez wychodzenia z domu. Niektóre firmy są wstanie określić wartość obrazów, jakie posiadamy przez Internet. Oczywiście pod warunkiem, że to, co mamy jest oryginalne i potrafimy to potwierdzić i udowodnić. Osoba, która się tym zajmuje jest wstanie na podstawie notować z domów aukcyjnych określić ile nasze dzieło sztuki jest warte. Trzeba się w tym temacie cały czas poruszać żeby nie popełnić błędu. Ceny mogą się cały czas zmieniać, czyli jeśli ktoś wycenił dziesięć lat temu jakiś obraz to dzisiaj może on być wart nawet kilka razy więcej. To, dlatego podając cenę trzeba mieć na względzie to, że co jakiś czas trzeba będzie ją aktualizować żeby wiedzieć, co konkretnie mamy w swoim posiadaniu. Profesjonalna wycena dzieł sztuki przeznaczona jest dla osób, dla których dzieła sztuki to nie tylko praca, ale również pasja. Zapewne wiele osób zastanawia się, w jakim celu robi się wycenę? Jeśli chcemy nasze dzieła sztuki ubezpieczyć to ubezpieczyciel będzie musiał wiedzieć ile one są warte. Nie da się przecież tego zrobić w inny sposób. To bardzo ważne, bo jeśli coś z dziełem sztuki się stanie to możemy za nie otrzymać zaniżoną kwotę, bo źle oceniliśmy jego wartość.

dobra wycena dzieł sztuki

Nie można do takiej sytuacji dopuszczać i trzeba polegać na rzeczoznawcy, który się bardzo dobrze na tym zna. Jeśli dzieła sztuki wchodzą w skład majątku, który właśnie idzie do podziału to wartość ma tutaj znaczenie. Dokładnie tak samo jest, jeśli dom jest licytowany i trzeba oddać wszystko bankowi. Rzeczoznawcy są bardzo potrzebni i jeśli mamy dzieła sztuki w domu i chcemy oszacować ich wartość to można takiego profesjonalistę zapytać, a na pewno nam odpowie. W wielu przypadkach ustna wycena jest darmowa, dlatego nic nie tracimy, a przynajmniej możemy na tym bardzo dużo zyskać dla siebie.